Яєчна дієта: як вона допомагає схуднути і кому підходить

Яєчна дієта вже не перший рік користується популярністю серед тих, хто прагне швидко скинути вагу. Цей продукт смачний і поживний. Ефект схуднення досягається за рахунок високого вмісту білка. Ми розповімо, як працює ця дієта, які її переваги та недоліки, кому вона підходить.

Sport Life: Бронюй абонемент зі знижкою, Фото 21258
Бронюй абонемент зі знижкою

Яєчна дієта вже не перший рік користується популярністю серед тих, хто прагне швидко скинути вагу. Цей продукт смачний і поживний. Ефект схуднення досягається за рахунок високого вмісту білка. Ми розповімо, як працює ця дієта, які її переваги та недоліки, кому вона підходить.

Що таке яєчна дієта

Щоб оцінити, чи можна схуднути на яйцях, необхідно зрозуміти, в чому суть цього методу. Отже, ця дієта базується на високому вмісті білка і мінімальній кількості вуглеводів. Як уже зрозуміло, основний продукт - яйця, вони є джерелом високоякісного білка. Він допомагає активувати процеси спалювання жиру, при цьому вдається зберегти м'язову масу.

Основна ідея методу полягає в скороченні кількості вуглеводів, що підштовхує організм використовувати запаси жирів як джерело енергії. Оскільки білків багато, швидко досягається насичення, м'язи підтримуються в здоровому стані, стимулюється метаболізм.

Варіанти яєчної дієти

Існує кілька популярних варіантів дієт на основі яєць, які можна адаптувати під себе. Серед них:

  • класична. Передбачає триразове харчування, яйця комбінуються з овочами, фруктами і нежирним м'ясом. Тривалість - 7-14 днів;
  • яєчно-грейпфрутова. Основу складають яйця і цитрусові. Вітамін С додатково стимулює обмін речовин;
  • коротка (на 3 дні). Швидкий варіант, розрахований на зниження ваги на 1-2 кг. В основі - варені яйця та овочі;
  • дієта на яйцях на 7 або 14 днів. Більш тривалий варіант на відміну від попереднього, тому спектр продуктів ширший. Тут уже додаються м'ясо, овочі, фрукти.

Яйця для схуднення - не єдиний продукт дієти, хоча вони є основою, оскільки це головне джерело білка. Рекомендується їх варити або готувати на пару. Крім того, дієта доповнюється:

  • овочами. Вони багаті клітковиною і є низькокалорійними (наприклад, огірки, шпинат, броколі, кабачки);
  • фруктами. Особливо добре «працюють» цитрусові, яблука;
  • нежирним м'ясом. Це куряча грудка, телятина, індичка;
  • рибою. Є додатковим джерелом корисних жирів.

Така дієта ефективна, проте дуже важливо дотримуватися рекомендацій і не перевищувати тривалість. Це допоможе уникнути можливих проблем зі здоров'ям.

Як працює яєчна дієта

В її основі - збільшення споживання білка та суттєве обмеження вуглеводів. Такий підхід запускає в організмі механізми, які допомагають знизити вагу і підтримувати при цьому м'язову масу.

Механізм схуднення:

  1. Збільшення споживання білка. За рахунок того, що він перетравлюється повільніше, ніж вуглеводи, вдається зберегти відчуття ситості значно довше. Крім того, на перетравлення білка потрібно більше енергії, що призводить до прискорення метаболізму.
  2. обмеження вуглеводів. Низька кількість цього елемента в раціоні сприяє використанню запасів глікогену, що допомагає спалювати жири. Вуглеводне обмеження попереджає стрибки рівня цукру, що унеможливлює швидку появу відчуття голоду.
  3. Зниження загальної кількості споживаних калорій. Раціон на білковій дієті передбачає контроль над порціями, необхідно виключити висококалорійні продукти.

Такий підхід і механізм дії забезпечують дефіцит калорій, що і є запорукою зниження ваги. Втрата маси також пов'язана з первинним швидким виведенням води з організму і зниженням запасів глікогену, що сприяє активному спалюванню жирів і дає видимі результати.

Яєчна дієта - це ефективний інструмент для зниження ваги, але важливо досягти стійкого ефекту. Запорука успіху - правильне завершення курсу і поступове повернення до збалансованого раціону.

БАСЕЙН за 240 ₴ на тиждень
Твої можливості безмежні у Sport Life!

Переваги яєчної дієти

Яєчна дієта має багато суттєвих переваг, серед них:

  • простота дотримання. Вживати можна овочі, яйця, фрукти, нежирне м'ясо. Також потрібна мінімальна кулінарна обробка, у зв'язку з чим економиться час на приготуванні. Дотримуватися режиму не складе труднощів;
  • високий вміст поживних речовин. У яйцях є багато вітамінів (А, D, B12), які необхідні для здоров'я шкіри, кісток, нервової системи. Ще один важливий компонент - холін, він підтримує роботу мозку, покращує пам'ять. Білок відновлює м'язи та сприяє їхньому росту;
  • швидкий ефект. Раціон низьковуглеводний, відповідно, буквально з перших днів можна помітити результати;
  • зниження тяги до солодкого. Мінімальна кількість вуглеводів стабілізує рівень цукру в крові, запобігає різким стрибкам глюкози, а отже, знижується бажання перекушувати солодощами. У результаті формуються здорові звички.

Завдяки цим перевагам яєчна дієта стає одним із найпопулярніших методів швидкого й ефективного схуднення.

Недоліки та ризики яєчної дієти

Дієта на варених яйцях має низку недоліків для організму. Серед них:

  • дефіцит вуглеводів і клітковини. Це, своєю чергою, підвищує ризик розвитку закрепів, проблем із травленням. Вуглеводи необхідні для енергії, а клітковина - для нормальної роботи кишківника;
  • ризик виникнення слабкості, втоми та дратівливості. Це можливо, знову ж таки, через недостатній вміст у раціоні вуглеводів. Може спостерігатися зниження працездатності;
  • обмежений вибір продуктів, що може негативно впливати на настрій;
  • навантаження на нирки в разі тривалого дотримання такої дієти. Це відбувається через велику кількість білка в раціоні. Якщо є хвороби нирок, яєчна дієта протипоказана.

Найбільший недолік - короткочасний результат, є ризик швидкого повернення втраченої ваги після завершення дієти.

Кому підходить яєчна дієта

Це гарне рішення, якщо:

  • ваша мета - швидко скинути вагу. Це можливо, адже в раціоні дуже мало калорій і вуглеводів;
  • не маєте проблем із холестерином і захворювань ШКТ;
  • легко переносите низьковуглеводні раціони. Якщо на кето-дієті немає збоїв в організмі, зниження працездатності та інших негативних факторів, то можна сміливо практикувати цей спосіб схуднення.

Однак яєчна дієта має досить багато протипоказань. Вона не підходить:

  • людям із хронічними хворобами печінки, нирок, серця. У цьому випадку високобілкова дієта може дуже негативно вплинути на організм;
  • тим, у кого підвищений рівень холестерину;
  • вагітним і жінкам, які годують груддю, підліткам. Таким категоріям людей необхідне збалансоване харчування з правильним вмістом білків, жирів і вуглеводів;
  • людям із високою фізичною активністю. Для такого способу життя дуже важлива енергія, яєчна дієта її дати не може, адже в ній суворо обмежена кількість вуглеводів.

Слід розуміти, що в гонитві за втратою кількох кілограмів важливо не завдати шкоди собі, адже наслідки можуть бути дуже довгостроковими.

Як правильно дотримуватися яєчної дієти і зберегти результат

Для того щоб отримати гарний результат, необхідно дотримуватися основних правил, дотримуючись балансу високого вмісту білка та поживних речовин, які потрібні організму. Тому слід правильно скласти меню і готувати продукти. Необхідно також дотримуватися питного режиму.

Для початку розберемося в дозволених продуктах, до них належать:

  • яйця: використовуються і білок, і жовток;
  • пісний білок: риба, куряче філе, курка без шкіри, качка, яловичина;
  • овочі: шпинат, часник, помідори, кабачки, баклажани, броколі, перець, капуста;
  • фрукти: ківі, груші, яблука, авокадо, лимони, цитрусові;
  • корисні жири: оливкова олія першого віджиму, кокосова, вершкове масло, волоські горіхи;
  • трави і спеції: петрушка, розмарин, коріандр, куркума;
  • нежирні молочні продукти: знежирене молоко, грецький йогурт, білі сири;
  • напої: вода, чорний чай, кава.

Приблизна схема харчування:

  • сніданок: 2 яйця і 1 шматочок фрукта або низьковуглеводних овочів;
  • обід: яйця або нежирний білок, дозволені овочі;
  • вечеря: яйця або нежирний білок, овочі.

Способи приготування продуктів теж мають бути правильними: запікання або парове доведення до готовності. Що стосується яєць, то допустимі такі варіанти:

  • варені. Це ідеальний спосіб, що зберігає максимум поживних речовин. Можна готувати некруто або круто;
  • омлети. Не використовуйте олію, солі має бути мінімум. Омлети можна зробити більш різноманітними, додаючи до них зелень, шпинат, овочі;
  • пашот. Корисна і проста в приготуванні страва, в процесі не використовуються жири.

Щоб зберегти результат після дієти, не слід різко з неї виходити, щоб не отримати втрачені кілограми назад. Особливо важливо поступово збільшувати кількість вуглеводів, віддаючи перевагу овочам, цільнозерновим продуктам. Необхідне збалансоване харчування - споживайте різні продукти, зокрема з вмістом білків, жирів і вуглеводів. Один із ключових чинників - фізична активність. Займайтеся регулярно - це допоможе зберегти результат і прискорити метаболізм.

Висновок

Яєчна дієта може бути ефективним інструментом для швидкого зниження ваги, але підходить вона не всім. Важливо розуміти, що досягти довгострокового результату можна шляхом збалансованого харчування, постійного дефіциту калорій (коли отримуєте їх менше, ніж витрачаєте). Останній фактор досягається фізичною активністю. Не забувайте, що здоров'я - понад усе.

Sport Life: Бронюй абонемент зі знижкою, Фото 21258
Бронюй абонемент зі знижкою