Лімфодренажний масаж
Лімфодренажний масаж - це особлива техніка роботи з тілом, яку цінують за чудові результати, що відбиваються на зовнішності та загальному здоров'ї. Цей вид масажу застосовується для усунення застійних явищ, зняття набряків і детоксикації організму. Дренажний масаж виконується вручну, з використанням апаратних методик або в комбінації цих двох методів.
Лімфодренажний масаж тіла - головні завдання і цілі
Під час виконання лімфодренажного масажу всього тіла відбувається розгін лімфи, завдяки чому активізуються природні процеси очищення організму.
Що таке лімфа і навіщо стимулювати її відтік?
Лімфою називається прозора рідина, що циркулює в організмі лімфатичними судинами. Вона видаляє токсини і продукти обміну, бере участь в імунному захисті, підтримує водний баланс тканин, транспортує білки, жири та інші речовини.
У разі, якщо лімфа застоюється, в тканинах накопичуються надлишки рідини і токсинів, з'являються набряки, запалення і відчуття тяжкості в тілі. Візуально тіло має набряклий вигляд, під час зважування на вагах з'являються зайві цифри, і здається, що набралися додаткові кілограми.
Лімфатичний масаж ефективно працює з цими симптомами і за кілька сеансів усувається застій рідини:
- Зменшення набряків - актуально після операцій, пологів, у разі сидячого способу життя або проблем із венозним відтоком.
- Очищення організму - лімфоток допомагає виводити токсини і продукти метаболізму, що добре впливає на загальний зовнішній вигляд.
- Поліпшення стану шкіри - шкіра стає більш гладкою, підтягнутою, знижується прояв целюліту.
- Підвищення імунітету - за рахунок поліпшення роботи лімфатичних вузлів зміцнюються захисні функції організму.
- Розслаблення і зняття стресу - досягається завдяки м'якому впливу на рецептори шкіри і нервову систему.
- Зниження болю - у разі хронічних запалень, застоїв, спазмів, крепатури після інтенсивного тренування.
Масаж від набряків допомагає повернути організму відчуття легкості, енергійності та продуктивності - цей ефект стає вираженим лише через кілька сеансів.
Який буває лімфодренажний масаж
Техніки масажу виконуються вручну або з використанням спеціалізованого обладнання. І ручний, і апаратний масаж однаково затребувані, хоч і відрізняються за технікою виконання, а також глибиною впливу.
- Ручний - виконується повільними, ритмічними і м'якими рухами. Мета техніки - активізувати рух лімфи в міжклітинному просторі і по лімфатичних судинах. Лімфатичний дренажний масаж не передбачає глибокого опрацювання м'язів і тиску, тому досить делікатний і безболісний.
- Апаратний - виконується з використанням спеціальних пристроїв, які чинять механічний або електричний вплив на тканини. Наприклад, серед методик - пресотерапія, вакуумний масаж, мікрострумова терапія.
Який метод найкраще підходить конкретному клієнту, може визначити тільки масажист. Він оцінює стан шкірних покривів, наявність венозних захворювань та інших протипоказань. У фітнес клубі Sport Life ви можете отримати консультацію професіонала, щоб обрати найкращий метод масажу тіла від набряків, його інтенсивність і кількість сеансів.
Які зони можна опрацювати лімфодренажною технікою
Лімфомасаж тіла часто ділиться на певні зони - майстер може сконцентрувати сили на опрацюванні спини, ніг, сідниць, стегон, живота, рук. Також актуальний і загальний лімфодренажний масаж, якщо є показання і потрібно якомога швидше отримати хороші результати.
- Лімфодренажний масаж спини. Спрямований на стимуляцію відтоку лімфи в ділянці лопаток, попереку і вздовж хребта. Дренажний масаж спини проводять м'якими погладжувальними і стискальними рухами від центру спини до пахвових і шийних лімфатичних вузлів. Корисний у разі хронічної втоми, порушень постави, застійних явищ.
- Лімфомасаж ніг. Проводиться знизу вгору - від стоп до стегон. Лімфодренажний масаж ніг показаний людям, які страждають на варикозне розширення вен на початковій стадії, тим, хто проводить багато часу на ногах або, навпаки, веде малорухливий спосіб життя. Масаж ніг у разі набряків допомагає позбутися целюліту і сприяє зменшенню об'ємів ніг.
- Лімфодренажний масаж рук. Виконується від кистей догори - у бік плеча і пахвових лімфатичних вузлів. Рухи - легкі, ритмічні, спрямовані по ходу лімфатичних судин. Масаж, що розганяє лімфу, підвищує пружність шкіри, робить контури рук чіткішими, сприяє виведенню надлишків рідини.
- Лімфодренажний масаж для обличчя. Техніка щадна, м'яка, спрямована на усунення набряклості та поліпшення кольору шкіри. Лімфодренажний масаж обличчя виконують за чітко визначеними лініями, уздовж яких розташовані лімфатичні судини: від центру обличчя до вух, від нижньої щелепи до підборіддя і далі до шиї.
Кожен вид має свою специфіку і спрямований на опрацювання певної зони тіла. Правильно підібрана техніка і регулярне проведення сприяють глибокому оздоровленню організму. Навіть простий лімфодренажний масаж ніг у разі набряків покращує самопочуття і профілактує різні захворювання, пов'язані з порушенням лімфотоку.
Як зрозуміти, що вам потрібен лімфодренажний масаж для тіла
Дренажний масаж тіла належить до універсальних процедур, але виконується він у разі, коли до цього є прямі показання. Такий масаж не обов'язковий для всіх, адже лімфа рухається безперервно і найчастіше самостійно справляється зі своїми функціями. Порушити роботу лімфатичної системи може некоректний спосіб життя та харчування. Є є будь-які збої, організм починає «сигналізувати» про допомогу, і варто звертати на це увагу:
- припухлість гомілок, щиколоток або стоп наприкінці дня;
- набряклість рук або пальців після сну;
- на тілі довго зберігаються сліди від шкарпеток, гумок;
- «гудіння» в ногах, ущільнення в м'язах, відчуття тяжкості;
- виражений целюліт на різних стадіях;
- обличчя вранці має одутлуватий вигляд, колір сірий.
Лімфодренажний масаж обличчя і всього тіла допоможе відновити внутрішній баланс, упевненість у собі, прискорити обмінні процеси і зміцнити здоров'я.
Як виконується класичний лімфодренажний масаж
Загальний лімфодренажний масаж завжди починається з відкриття лімфатичних вузлів. Це виконується для того, щоб у лімфи була «дорога» для відтоку. На цьому етапі активуються основні лімфатичні вузли: надключичні, пахвові, пахвові.
Далі виконується масаж за напрямком лімфотоку - від ступень до колін, від колін до стегон, потім до пахових вузлів. Масаж виконується поверхнево, з легким тиском на відміну від глибокого м'язового масажу.
Процедуру проводять у повільному темпі. Загальна тривалість сеансу - від 30 хвилин до 1 години, залежно від ділянки впливу і стану пацієнта. Найкращого ефекту можна досягти, якщо проводити лімфодренувальний масаж курсом, у середньому від 5 до 15 процедур.
Як комбінувати лімфатичний масаж тіла з тренуваннями
Комбінація спорту і масажу допомагає значно посилити ефект як від масажних процедур, так і від занять спортом. Виконуючи регулярні сеанси, можна поліпшити фігуру, прискорити метаболізм і підвищити рівень енергії.
Оптимальний час для процедури - після тренування або в день відпочинку. Масаж після занять допомагає активізувати процеси очищення організму, зняти втому, позбутися молочної кислоти в м'язах. Але не варто робити масаж відразу після важкого тренування, особливо з високою ЧСС.
З якою регулярністю робити масаж лімфи тіла:
- За 2-3 тренувань на тиждень достатньо 1 сеансу масажу на 5-7 днів.
- У разі щоденних або важких навантажень - 2 процедури на тиждень.
- Якщо масаж виконується курсом для усунення набряків і целюліту, то перші 5-10 процедур проводять через день, а потім - 1-2 рази на тиждень.
Ефективність масажу зростає в разі поєднання з правильним харчуванням, тому рекомендується прибрати з раціону сіль, цукор, фастфуд і насичені жири.
Як записатися на лімфодренажний масаж тіла
Якщо ви шукаєте комфортний простір, у якому працюють професіонали з великим практичним досвідом, щоб зробити лімфодренажний масаж, запрошуємо вас до масажних кабінетів фітнес клубів Sport Life. Кожен власник персональної клубної картки може обирати будь-які напрямки та записуватися на процедури у зручний час разово або курсом.
Придбати абонемент можна у відділі обслуговування клієнтів в обраному фітнес-клубі або ж просто та зручно в мобільному застосунку, де ви можете ознайомитися з форматами клубних карток, їхніми цінами, наповненням послуг і вибрати найбільш підходящий для себе.